1. Medulinski zavičajni annale „Mate Demarin“
Prvi Medulinski zavičajni annale „Mate Demarin“, bit će održan u utorak, 20. prosinca u 17.30 sati u Mulitmedijalnom centru Općine Medulin (3mc‑u) u Medulinu.
Znanstveno-stručni skup posvećen je istraživanjima i valorizaciji povijesne i kulturne baštine mjesta općine Medulin. Svoje će radove predstaviti devet izlagača, koji obrađuju teme iz bogate prošlosti mjesta općine Medulin, s fokusom na drugu polovicu 19. i prvu polovicu 20. stoljeća. Od teorijskog obrazloženja o važnosti proučavanja lokalne povijesti za historijsku znanost, kroz biografske crtice vodećih onodobnih intelektualaca, isticanja značaja njihovih interakcija sa istaknutim suvremenicima iz politike i kulture, govornici će se dotaknuti i povijesnih procesa i struktura koje su spomenuta mjesta oblikovala u ono što predstavljaju danas.
Na ovogodišnjem, prvom takvom znanstveno-stručnom skupu kojeg Općina Medulin inicira u želji da zaživi i održava se u budućnosti svake godine, sudjelovati će Drago Roksandić, Miroslav Bertoša, Željko Centina, Ratko Radošević, Mihovil Dabo, Milan Radošević, Filip Zoričić, Ivan Žagar te David Orlović.
Priredio B. V.





