Izložba Ksenije Filipović, Vanje Popek i Monike Vladisavljević u Puli
Vrijeme: 21. travnja 2011.
Mjesto: Pula, MMC Luka

U četvrtak, 21. travnja 2011. godine, u Galeriji Luka održat će se s početkom u 20:00 sati, otvorenje izložbe naziva “Slobodna kretanja” autora Ksenije Filipović, Vanje Popek i Monike Vladisavljević.
Izložbom ‘Slobodna kretanja ‘ predstavit će se tri umjetnice mlade generacije proizašle iz zagrebačkog likovnog miljea. Ksenija Filipović, Monika Vladisavljević i Vanja Popek. Diplomirale su na Akademiji likovnih umjetnosti u Zagrebu 1999./2000. te su svoj kreativni razvoj nastavile okrenuvši se svaka svom mediju; slikarstvu, crtežu ili otiscima na pleksistaklu. Stvarajući intramentalno, sa žarom i istinskom predanošću, svaka od ove tri autorice unosi sebe u svoj rad koncipirajući i prilagodavajući materijal i tehniku rada svom likovnom idiomu.
Eksperimentirajući različitim tehnikama sve tri umjetnice nadilaze klasičan likovni izraz i prezentiraju svoj likovni ‘ja’ na najrječitiji način; Vanja kistom i akrilom na platnu, Monika olovkom ili flomasterom na papiru, a Ksenija istraživanjem svojstava i mogućnostima rada s netipičnim materijalima poput pleksi-stakla. (Antonia Došen).





