SoundGarden Re-Geppetto – eksperimentalni glazbeni događaj
B. V.
Eksperimentalni glazbeni događaj „SoundGarden Re-Geppetto“ u izvedbi Marka Grpca, voditelja radionice Ableton Lab u organizaciji udruge Armazonex bit će održan u utorak, 28. listopada u 20 sati, u Dnevnom boravku DC‑a Rojc.
Jedinstveno audio iskustvo zvučnih biljnih impulsa nastalo je kao rezultat istraživačkog rada radionice na granici umjetnosti, znanosti i prirode. “SoundGarden Re-Geppetto” poziva publiku da posluša ono što obično ostaje nečujno, a ovoga puta prikazano kao dijalog čovjeka i biljki.
Pomoću EEG uređaja detektirat će se električna aktivnost biljaka i pretvoriti u zvuk. Uređaj kojeg poznajemo po praćenju moždanih impulsa kod ljudi, u ovom slučaju koristi se za čitanje unutarnjih impulsa biljaka. Ti impulsi generiraju signal koji omogućuje komunikaciju između biljke, računala i sintesajzera, stvarajući tako živi glazbeni dijalog između čovjeka i prirode.
Svaka izvedba “SoundGarden Re-Geppetta” neponovljiva je. Zvuk nastaje u stvarnom vremenu, kao neposredna reakcija biljke na okolinu, svjetlo i prisutnost ljudi. Rezultat je audio doživljaj koji nas poziva da zastanemo, osluhnemo i prepoznamo suptilne ritmove života koji nas okružuju.
Ulaz na događaj je besplatan. Pokrovitelji događaja su Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske i Zaklada Kultura Nova.





