Program POU Poreč: svibanj 2011.
KINO
Vrijeme: 06. i 07. svibnja 2011., u 19:00 sati
MEDVJED JOGI
Žanr: avantura, animirani, dječji
Trajanje: 80′
Uloge: Dan Aykroyd, Justin Timberlake, Anna Faris, Tom Cavanagh, TJ Miller
Režija: Eric Brevig
Sinopsis:
Crtić u kojem se medvjed Yogi i Boo Boo udružuju sa svojim starim neprijateljem rendžerom Smithom kako bi spasili park Jellystone od zatvaranja.
Gradonačelnik Brown mora prikriti loše upravljanje gradskim financijama i financirati izbornu kampanju, pa planira prodati park Jellystone šumarima. Obitelji se više neće moći diviti prirodnim ljepotama parka, a što je još gore, Yogi, Boo Boo i svi njihovi prijatelji bit će izbačeni iz jedinog doma kojeg su ikad imali. Yogi mora dokazati da je mudriji od prosječnog medvjeda pa se s prijateljem udružuje s Rangerom Smithom u borbi za spas parka od zatvaranja.
Vrijeme: 13. i 14. svibnja 2011., u 20:30 sati
CRNI LABUD
Žanr: drama, horor, triler, psihološki
Trajanje: 108′
Uloge: Natalie Portman, Mila Kunis, Vincent Cassel, Winona Ryder
Režija: Darren Aronofsky
Sinopsis:
Psihološki triler o opsesivnoj balerini Nini koja se priprema za ulogu karijere, ali sve više tone u mračne aspekte svog lika – Crnog labuda! Nina (Natalie Portman) je balerina New York City Balleta čiji se život potpuno vrti oko plesa, a živi s majkom Ericom (Barbara Hershey), umirovljenom balerinom koja gorljivo podržava kćerkinu profesionalnu ambiciju. Kada umjetnički direktor Thomas Leroy (Vincent Cassel) odluči zamijeniti primabalerinu Beth Macintyre (Winona Ryder) u premijernoj izvedbi ‘Labuđeg jezera’ na otvorenju nove sezone, njenu ulogu dobiva Nina.
Vrijeme: 21. svibnja 2011., u 20:30 sati
ČOVJEK ZVAN HRABROST
Žanr: vestern
Trajanje: 110′
Uloge: Jeff Bridges, Hailee Steinfeld, Matt Damon, Josh Brolin
Režija: Joel i Ethan Coen
Sinopsis:
Vestern braće Coen, priča o djevojci koja želi uhvatiti ubojicu svog oca pa joj treba pomoć problematičnog šerifa.
Četrnaestogodišnja Mattie Ross (Hailee Steinfeld) izgubila je oca jer ga je hladnokrvno ubio kukavica Tom Chaney (Josh Brolin). Mattie je odlučna privesti ga licu pravde. Pokušava to učiniti uz pomoć Roostera Cogburna (Jeff Bridges), šerifa brzog na obaraču ali i u ispijanju alkohola.
Gonjena željom za pravdom i osvetom, slijedi kriminalca duboko u indijanski teritorij kako bi ga pronašla prije nego ga teksaški rendžer LeBouef (Matt Damon) privede zbog ubojstva drugog čovjeka.
Vrijeme: 27. i 28. svibnja 2011., u 19:00 sati
HOP
Trajanje: 95 min.
Redatelj: Tim Hill
Hrvatska sinhronizacija: Ivan Glowatzkyi, Filip Juričić, Iva Šulentić…
Sinopsis:
Kako sam pročitala u pres materijalima, film je snimljen na inicijativu producenta Chrisa Melenandria jer mu se svidjela ideja izvršnog direktora Illumination‑a, Johna Cohena koji se osvijestio činjenice da svijet Uskrsa nikada nije ‘oživljen’ na filmu, kako je to, primjerice, svijet Djeda Mraza. Očito mu se učinilo da bi trebalo ispraviti tu očitu nepravdu. Da uopće ne ulazimo sada u diskusiju o problematici kršćanskih svetkovina koje su pretvorene u potrošačke praznike i blagdane, trebalo bi promisliti zašto se to trebalo ekranizirati na ovakav način! Pa moramo dati djeci više ‘kredita’ u ukusu od ove parade kiča i očajne hrvatske sinhronizacije (čast iznimci – odličan je Edvin Liverić Bassani kao zli pilić Carlos). Nakon katastrofalnog Nutcrackera 3D ovaj film naprosto peče oči i (u hrvatskoj verziji) para uši i ja imam sve manje motivacije za gledanjem i opisivanjem ovakvih filmova bilo za djecu, bilo odrasle. Čak i ako uzmemo u obzir da je film parafraza na odrastanje i traženje vlastitog identiteta u suprotosti od okoline, očekivanim preuzimanjem obiteljskih tradicija na vlastita pleća, nije zadovoljio kriterije dobrog, zanimljivog i humorističnog filma.
KONCERT
Vrijeme: 08. svibnja 2011., u 18:00 sati
OSNOVNA GLAZBENA ŠKOLA “SLAVKO ZLATIĆ”
Pučko otvoreno učilište Poreč, Osnovna glazbena škola «Slavko Zlatić» upriličit će
u nedjelju, 08. svibnja 2011. godine u 18,00 sati, Koncert Zaklade „Dr.ing. Dino Škrapić“, Kazališna dvorana Pučkog otvorenog učilišta Poreč, Narodni trg 1.
Nastupaju mladi talenti, nagrađivani učenici Osnovne glazbene škole „Slavko Zlatić“ pri Pučkom otvorenom učilištu Poreč i Glazbene škole Ivana Matetića Ronjgova Pula te studenti Odjela za glazbu Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli.
Vrijeme: od 16. do 22. svibnja 2011.
Koncerti u Osnovnoj glazbenoj školi “Slavko Zlatić” Poreč
Pučko otvoreno učilište Poreč, Osnovna glazbena škola «Slavko Zlatić» upriličit će:
- u utorak, 17. svibnja 2011.g. u 11,00 sati Koncert učenika, Dom za starije i nemoćne osobe Poreč te u 19,00 sati Koncert učenika klavira u klasi prof. Tee Silađi, Koncertna dvorana OGŠ‑e, Kandlerova 2
- u petak, 20. svibnja 2011. g. u 19,00 sati Koncert Valentine Fatorić, Millie Sarah Bobanović, Donate Vukadinović, Marine Žužić i Višnje Kovačić u Istarskoj sabornici
plesnih skupina DND‑a, MOT-a08 i USB‑a povodom First South-East Europe World Heritage Youth Forum‑a, Kazališna dvorana Pučkog otvorenog učilišta Poreč, Narodni trg 1,
- u ponedjeljak, 23. svibnja 2011. godine u 17,30 sati, Koncert učenika, Koncertna dvorana OŠ „Vladimir Nazor“ Vrsar, Rade Končara 72,
- u ponedjeljak, 23. svibnja 2011. godine u 19,00 sati Koncert učenika harmonike i harmoni-
kaškog orkestra, Sveti Lovreč, Pod Ložom,
- u ponedjeljak, 23. svibnja 2011. godine u 19,30 sati, Koncert Kristian Keil, klavir, Koncertna dvorana OGŠ‑e „Slavko Zlatić“, Kandlerova 2,
- u utorak, 24. svibnja 2011. godine u 19,30 sati, Koncert učenika, Koncertna dvorana OGŠ‑e „Slavko Zlatić“, Kandlerova 2,
- u srijedu, 25. svibnja 2011. godine u 20,00 sati, Tradicionalni koncert učenika, Eufrazijeva bazilika,
- u četvrtak, 26. svibnja 2011. godine u 19,30 sati, Tradicionalni koncert učitelja, Koncertna dvorana OGŠ‑e „Slavko Zlatić“, Kandlerova 2,
- u petak, 27. svibnja 2011. godine u 19,30 sati, Koncert učenika gitare, Trg slobode,
- u ponedjeljak, 30. svibnja 2011. godine u 19,30 sati, Koncert Maria Bilandžić, klavir, Koncertna dvorana OGŠ‑e „Slavko Zlatić“, Kandlerova 2.
ULAZ SLOBODAN.
IZLOŽBA
Vrijeme: do 15. svibnja 2011.
“JEDAN”
U predvorju Kazališta, Poreč, Narodni trg 1, postavljena je izložba Foto kluba Poreč pod nazivom «JEDAN». Izložba se može pogledati petkom i subotom od 19 – 21 h ili uz prethodnu najavu. Izložba je otvorena do 15.05.2011. godine.
ULAZ SLOBODAN.


