Obilježava se stota godišnjica rođenja Giannija Rodarija
Stota godišnjica rođenja velikog talijanskog pisca, Giannija Rodarija bit će obilježena nizom programa, online i uživo od 12. do 15. studenog.
Raznolik program organizirali su Zajednica Talijana Pula – Comunità degli Italiani – Pola, Gradska knjižnica i čitaonica Pula – Središnja knjižnica Talijana u RH, Konzulat Republike Italije u Rijeci, DV-SI Rin Tin Tin, Teatar Naranča, Grad Pula i Unione Italiana.
Za sudjelovanje je potrebno prijaviti se na info@circolo.hr ili mob. 099 602 2151.

Program počinje 12. studenog u 8.45 sati radionicama za polaznike vrtića Rin tin tin, pod vodstvom Teodora Tiania i Luke Juričića.
U 11 sati održat će se online predavanje prof. dr. sc. Elis Deghenghu Olujić o 100. godišnjici od rođenja Rodaria, a u 18 sati u Circolu će biti predstava Teatra Naranča, Casa Rodari.
U petak, 13. studenog, održavaju se online radionice Tiania i Juričića, ovoga puta za učenike Osnovne škole G. Martinuzzi.
U 11 sati je online izložba projekta Rin Tin Tina pod nazivom „Gianni Rodari; alla scoperta del mago delle parole“.
Edukaciju na temu „Non solo parole“ također online, održat će predavačica Petra B. Blašković.
U 19 sati slijede razmišljanja o prevođenju na hrvatski koje moderira Liana Diković a gosti su prof.dr.sc. Rita Scotti Jurić e doc.dr.sc. Lorena Lazarić Letture di: Amneris Bosazzi i Matija Drandić.
Teatar Naranča izvest će predstavu Casa Rodari u subotu, u 17 sati i nedjelju u 11 sati.
Svi programi održat će se uz poštovanje epidemioloških mjera.
Priredila P. A.